نکاتی درباره پیاده روی اربعین حسینی مبتنی بر تجربیات واقعی

در این مطلب که پیرامون نکات ویژه و مهم درباره مراسم پیاده روی اربعین می باشد از تجربیات شخصی بدست آمده است . لذا چند نکته قابل توجه به عرضتان می رسانیم که شاید تا به حال به جز سایت تور کربلا در هیچ سایت دیگری به آن توجه نکرده باشند.

نکاتی درباره پیاده روی اربعین مبتنی

نکاتی درباره پیاده روی اربعین مبتنی

نکاتی درباره پیاده روی اربعین مبتنی بر تجربیات واقعی

 

۱- مراقب دزدان باشید.

در حالی که میلیون ها زائر عاشق به منظور کسب فیض الهی و تقرب به خدا عازم مراسم پیاده روی اربعین می شوند اما متاسفانه بسیار اتفاق می افتد که تعداد معدودی افراد از خدا بی خبر ، برای دزدی در لباس زائر درآمده اند.

حتما مراقب اموال و وسایل قیمتی خود در تمام طول مسیر پیاده روی باشید. مخصوصا شب ها اگر در جایی به خواب و استراحت می پردازید مراقب گوشی های همراه تان باشید.

چون دزدان در کمین هستند تا در اولین فرصت موبایل هایی که به شارژ زده شده اند را به راحتی به سرقت ببرند. زائر خسته از پیاده روی در خواب است که موبایلش را به سرقت می برند.

۲- مراقب متکدیان باشید. (سایت تور کربلا)

زمانی که شما سیل آدم های عاشق امام حسین علیه السلام را می بینید فکر می کنید که همه آنها انسانهای شریفی چون خود شما هستند . اما خوب است که بدانید تعدادی گدا و متکدی حرفه ای در میان جمعیت زایر مشغول تکاپو هستند که به انواع و اقسام حیل ، زائران حسینی را سرکیسه نمایند.

مثلا یکی از این گدایان که معمولا لباس های مرتب و متناسب با بقیه زوار دارند حتی با زبان انگلیسی و به بهانه هایی مثل :

از کاروان جا مانده ام یه مقدار پول می خوام تا خودم رو به کاروان و مرز برسانم ، کیف پولم و گم کرده ام حالا می خوام برگردم به شهر یا کشورم نمی توانم ، بچه ام مریض شده نیاز به پول دارم تا درمانش کنم و برگردم ،

یا به عنوان امور خیریه مانند کمک به ساخت مسجد و یا دادن خدمات به زایران حسینی و … از زائران امام حسین علیه السلام در مراسم پیاده روی اربعین حسینی اخاذی می کنند.

۳- حراست از بچه ها و کودکان

اگر در مراسم پیاده روی اربعین حسینی کودک با خود به همراه دارید حتما شماره تماس و نام و نام خانوادگی اش را در کاغذی یادداشت و به بازویش الحاق یا به گردنش آویزان کنید.

همچنین حتما مشخصاتش را روی قسمت هایی از بدنش (بازو ، شکم ، ساق دست) بنویسید تا در صورتی که خدای ناکرده گم شد . با استفاده از این مشخصات زودتر به شما برگردد.

۴- عرق سوز شدن

یکی از پدیده های شایع در پیاده روی اربعین ، عرق سوز شدن زائران می باشد که بهترین راه حل و درمان عرق سوز شدن بدن این است که حتما پماد مشهور به نام اِن اِن را از داروخانه های کشورمان ایران تهیه کنید و با خود همراه داشته باشید.

در صورت بروز عرق سوز شدن از این پماد استفاده کنید. توصیه اکید می کنم که تا به حال رو دست این پماد برای رفع سریع مشکل عرق سوز شدن، دارویی ندیده ام.

اگر شما هم عرق سوز می شوید ، حتما اضافه بر پماد اِن اِن ، چندتا شورت به همراه داشته باشید. (سایت تور کربلا)

۵- پیدا کردن سرپناه برای خواب و استراحت شبانه

اگر جایی برای استراحت شبانه نیاز دارید حتما باید قبل از غروب آفتاب در یک حسینیه یا مسجدی یا زائرسرایی اتراق کنید. مخصوصا اگر خانواده و کودک به همراه دارید سعی کنید زودتر محل استراحت شبانه ای بیابید و نیمه های شب یا موقع نماز صبح شروع به پیاده روی مجدد کنید.

۶- به همراه بردن داروهای خاص

به طور معمول و به لطف حضرت سیدالشهدا در تمام طول مسیر پیاده روی نجف به کربلا چندین مستشفی یا درمانگاه و داروخانه وجود دارد که به زائران خدمات می دهند .

اما اگر بیماری خاصی دارید که از داروهای ویژه ای استفاده می کنید حتما بیشتر از اندازه مصرف خود به همراه داشته باشید.

۷- مراقبت ویژه از دختران و زنان جوان

درسته که همه ی زائران در پناه امام حسین علیه السلام هستند اما این دلیلی نمی شود که در یک کشور غریب از مراقبت و محافظت از دختران و زنان کاسته شود.

 

سیاست ما

شرکت سعادت سیر گیتی دارای مجوز رسمی از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با سال ها تجربه موفق در زمینه توریسم و گردشگری ، برگزاری تورهای خارجی را بصورت بدون واسطه در کارنامه خود دارد و همواره تلاش می نماید تا با بکارگیری کارشناسان متخصص در زمینه گردشگری بهترین خدمات را با حداقل قیمت برای مشتریان مان فراهم نماییم زیرا همواره بر این باور درست معتقدیم که سرمایه اصلی ما مشتریان ما هستند از این رو تمام تلاش خود را در راستای جلب رضایت حداکثری مشتریانمان متمرکز کرده ایم.

درباره ما و خدمات ما به مشتریانمان


سعادت سير گيتی با مجوز رسمی 399385 تحت نظارت سازمان گردشگری و ميراث فرهنگی ايران مي باشد سعی شرکت ما بر این است که:  
 • با ارائه بهترین خدمات و پاسخگویی سریع و به موقع برای جلب رضایت مشتریان تلاش نماییم
 • با توجه به نظر مشتریانمان مسیرمان را اصلاح کنیم
 • ما بخوبی می دانیم مشتری مداری یعنی ماندگاری در دنیای پر رقابت
 
با تماس با آژانس هواپیمایی از طریق مشاورین برای رزرو اقدام نماید،در صورتی برای انتخاب هتل نیاز به مشورت دارید، معمولا مشاوران با توجه به نوع سفر شما بسته به اینکه سفر تفریحی است یا تجاری، خانوادگی است یا مجردی،هتل های مختلفی را به شما معرفی خواهند کرد و در نهایت با تایید و انتخاب شما از طریق کارگزاران خود در کشور مقصد برای رزرو هتل اقدام می کنند.
بلیط هواپیما را با توجه به موارد مختلفی میتوانید انتخاب کنید.
 • ایرلاین
 • پرواز چارتری یا سیستمی
 • نوع کلاس پروازی
 • زمان پرواز
تمامی این ها گزینه هایی هستند که می توانند برای مسافر مهم باشند. اینکه با چه ایرلاینی بخواهد سفر کند و یا پرواز صبح به شب بگیرید که تایم بیشتری داشته باشد، یا دقیقا زمان تحویل اتاق در هتل باشد. همه این موارد در انتخاب بلیط تاثیر گذار هستند.
ویزای هر کشور یعنی اجازه ورود به آن کشور. هر کشوری قوانین مختلفی برای صدور ویزا برای گردشگران دارد. و سفارت آن کشور در ایران با توجه به تایید مدارک دریافتی ویزا را صادر می کند. شرایطی که ممکن است بعضی کشورها در نظر بگیرند یه اسن شرح است.
 • اعتبار پاسپورت بیشتر از 90 روز
 • داشتن اعتبار مالی
 • زمان برای صدر ویزا
 • هزینه صدور ویزا
برخی از کشورها هزینه ای برای صدور ویزا دریافت نمیکنند. و برای صدور بعضی ویزاها نیازی به زمان نیست و به راحتی در فرودگاه مقصد صادر می شود.