مقام صاحب الزمان چیست ؟

مقام صاحب الزمان اشاره به مکانی دارد که نقل شده حضرت ولی عصر عجل الله و فرجه الشریف در آن مکان نماز خوانده اند. در حال حاضر این مکان تبدیل به مسجدی با همین نام شده است. در داخل مقام صاحب الزمان ضریحی قرار دارد که محراب نماز حضرت حجت را نشان می دهد. این مقام که یکی از مکان های زیارتی کربلا محسوب می شود با نام های مانند : مقام الامام المهدی ، مقام امام زمان ، مقام حضرت حجت و مقام امام عصر (عج) نیز شناخته می شود.

مقام صاحب الزمان یا مقام امام زمان کجاست ؟

مقام صاحب الزمان در انتهای خیابان سدره المنتهی و در کنار رود یا نهر حسینیه قرار گرفته است خیابان سدره تقریبا در سمت شمال حرم امام حسین علیه السلام می باشد و باب السدره حرم مطهر اباعبدالله الحسین رو به این خیابان باز می شود.

مقام صاحب الزمان مکانی که امام زمان (عج) در آنجا به نماز ایستاده اند-تور کربلا

مقام صاحب الزمان مکانی که امام زمان (عج) در آنجا به نماز ایستاده اند-تور کربلا

 

فاصله مقام امام زمان تا حرم مطهر امام حسین علیه السلام

از حرم مطهر امام حسین علیه السلام و از ابتدای خیابان سدره می توان در فاصله زمانی ده دقیقه پیاده روی به مقام امام زمان برسیم.

البته اگر نمی توانید پیاده روی کنید نگران نباشید می توانید از گاری موتوری های این خیابان که نقش تاکسی را ایفا می کنند استفاده کنید. در صورتی که از این گاری موتوری ها استفاده کنید یکی دو دقیقه ای طول می کشد تا به مقام صاحب الزمان برسید.

سندیت مقام صاحب الزمان

هر چند که مقام صاحب الزمان (عج) به عنوان یکی از مکان های زیارتی کربلا معرفی می شود اما به لحاظ سندیت و قطعیت مورد شک و تردید می باشد.

توصیه به زائران کربلا

با توجه به عدم قطعیت و صحت مقام صاحب الزمان به تمام مسافران عزیزی که با یکی از انواع تور کربلا و نجف ما به زیارت رفته اند و یا خواهند رفت توصیه می کنیم فقط در صورتی به زیارت این نقاط زیارتی کربلا که در صحت آن شک و تردید هست بروند که وقت اضافه ای داشتند .

شما می توانید بعد از دیدن این مکان زیارتی کربلا در طول مسیر برگشت اگر قصد عزیمت به هتل را دارید سوغاتی نیز بخرید. اما اگر بخواهید به زیارت امام حسین علیه السلام و یا حضرت عباس سلام الله علیه بروید بهتر است که سوغاتی خریدن را به زمان دیگری موکول کنید.

سیاست ما

شرکت سعادت سیر گیتی دارای مجوز رسمی از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با سال ها تجربه موفق در زمینه توریسم و گردشگری ، برگزاری تورهای خارجی را بصورت بدون واسطه در کارنامه خود دارد و همواره تلاش می نماید تا با بکارگیری کارشناسان متخصص در زمینه گردشگری بهترین خدمات را با حداقل قیمت برای مشتریان مان فراهم نماییم زیرا همواره بر این باور درست معتقدیم که سرمایه اصلی ما مشتریان ما هستند از این رو تمام تلاش خود را در راستای جلب رضایت حداکثری مشتریانمان متمرکز کرده ایم.

درباره ما و خدمات ما به مشتریانمان


سعادت سير گيتی با مجوز رسمی 399385 تحت نظارت سازمان گردشگری و ميراث فرهنگی ايران مي باشد سعی شرکت ما بر این است که:  
 • با ارائه بهترین خدمات و پاسخگویی سریع و به موقع برای جلب رضایت مشتریان تلاش نماییم
 • با توجه به نظر مشتریانمان مسیرمان را اصلاح کنیم
 • ما بخوبی می دانیم مشتری مداری یعنی ماندگاری در دنیای پر رقابت
 
با تماس با آژانس هواپیمایی از طریق مشاورین برای رزرو اقدام نماید،در صورتی برای انتخاب هتل نیاز به مشورت دارید، معمولا مشاوران با توجه به نوع سفر شما بسته به اینکه سفر تفریحی است یا تجاری، خانوادگی است یا مجردی،هتل های مختلفی را به شما معرفی خواهند کرد و در نهایت با تایید و انتخاب شما از طریق کارگزاران خود در کشور مقصد برای رزرو هتل اقدام می کنند.
بلیط هواپیما را با توجه به موارد مختلفی میتوانید انتخاب کنید.
 • ایرلاین
 • پرواز چارتری یا سیستمی
 • نوع کلاس پروازی
 • زمان پرواز
تمامی این ها گزینه هایی هستند که می توانند برای مسافر مهم باشند. اینکه با چه ایرلاینی بخواهد سفر کند و یا پرواز صبح به شب بگیرید که تایم بیشتری داشته باشد، یا دقیقا زمان تحویل اتاق در هتل باشد. همه این موارد در انتخاب بلیط تاثیر گذار هستند.
ویزای هر کشور یعنی اجازه ورود به آن کشور. هر کشوری قوانین مختلفی برای صدور ویزا برای گردشگران دارد. و سفارت آن کشور در ایران با توجه به تایید مدارک دریافتی ویزا را صادر می کند. شرایطی که ممکن است بعضی کشورها در نظر بگیرند یه اسن شرح است.
 • اعتبار پاسپورت بیشتر از 90 روز
 • داشتن اعتبار مالی
 • زمان برای صدر ویزا
 • هزینه صدور ویزا
برخی از کشورها هزینه ای برای صدور ویزا دریافت نمیکنند. و برای صدور بعضی ویزاها نیازی به زمان نیست و به راحتی در فرودگاه مقصد صادر می شود.