مرقد دو طفلان مسلم

مرقد دو طفلان مسلم بارگاه ملکوتی است که بر مزار دو فرزند مسلم ابن عقیل به نام های ابراهیم و محمد ساخته شده است . داستان این دو طفل بیگناه که در واقعه عاشورا حضور داشتند و مدتها اسیر و دربند ابن زیاد بودند تا لحظه شهادتشان  در سال ۶۱ هجری قمری از غم انگیزترین داستان های تاریخ اسلام می باشد .

مرقد دو طفلان مسلم در روستایی با نام روستای طفلان مسلم در غرب شهر مسیب در کنار شط فرات و در حدود سی کیلومتری شهر کربلا قرار دارد.

مرقد دوطفلان مسلم که از مکان های زیارتی کربلا می توانیم آنرا به حساب بیاوریم (البته با کمی اغماض) . توسط یک راه فرعی به اتوبان کربلا بغداد متصل می شود.

معمولا کاروان های تور کربلا حتما به زیارت مرقد طفلان مسلم می روند و نیازی نیست که خارج از برنامه کاروان های تور کربلا برای زیارت این مکان زیارتی کربلا برنامه ریزی کرد.

تاریخچه بنای مرقد دو طفلان مسلم

در مورد مکان این بنا دو قول معروف موجود است یکی می گوید که این فعلی که بنای مرقد دو طفلان مسلم بر آن بنا شده است محل شهادت این دو بزرگوار است و بنا به قولی دیگر مکانی است که اجساد مطهر این دو طفل شهید را از آب بیرون کشیدند. به هر حال برای مقدس و متبرک محسوب می شود.

عمارت اول

تاریخ عمارت اول مرقد دو طفلان مسلم به قرن چهارم هجری باز می گردد که توسط عضدالدوله دیلمی بنا گشت و زائرینی که قصد تشرف به آستانه حضرت سیدالشهدا(ع) در کربلا را داشتند در سر راه خود به زیارت این آستانه مشرف می گشتند.

عمارت دوم

عمارت دوم پس از فتح بغداد توسط شاه اسماعیل صفوی، آستانه تجدید بنا گشت.

عمارت سوم

عمارت سوم توسط حاج ملا محمد صالح برغانی قزوینی بین سالهای ۱۲۴۳ و ۱۲۴۶ ق انجام گرفت و صحن بزرگ و در اطراف آن حجره هایی جهت سکونت زائرین احداث شد.

بازسازی حرم این دو طفل مسلم

از سال ۱۳۸۴ هجری شمسی ستاد بازسازی و مرمت حرم دو طفلان مسلم در شهر قزوین تشکیل و شروع به کار مرمت و توسعه مرقد دو طفلان مسلم به عنوان یکی از مکان های زیارتی کربلا نمود.

چند عکس از بارگاه طفلان مسلم :

عکس قدیمی از مرقد دو طفلان مسلم

عکس قدیمی از مرقد دو طفلان مسلم

 

بارگاه قدیمی دو طفلان مسلم

بارگاه قدیمی دو طفلان مسلم

 

مرقد دو طفلان مسلم در حال بازسازی

مرقد دو طفلان مسلم در حال بازسازی

 

مرقد دو طفلان مسلم-مکان های زیارتی کربلا

مرقد دو طفلان مسلم-مکان های زیارتی کربلا

 

سیاست ما

شرکت سعادت سیر گیتی دارای مجوز رسمی از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با سال ها تجربه موفق در زمینه توریسم و گردشگری ، برگزاری تورهای خارجی را بصورت بدون واسطه در کارنامه خود دارد و همواره تلاش می نماید تا با بکارگیری کارشناسان متخصص در زمینه گردشگری بهترین خدمات را با حداقل قیمت برای مشتریان مان فراهم نماییم زیرا همواره بر این باور درست معتقدیم که سرمایه اصلی ما مشتریان ما هستند از این رو تمام تلاش خود را در راستای جلب رضایت حداکثری مشتریانمان متمرکز کرده ایم.

درباره ما و خدمات ما به مشتریانمان


سعادت سير گيتی با مجوز رسمی 399385 تحت نظارت سازمان گردشگری و ميراث فرهنگی ايران مي باشد سعی شرکت ما بر این است که:  
 • با ارائه بهترین خدمات و پاسخگویی سریع و به موقع برای جلب رضایت مشتریان تلاش نماییم
 • با توجه به نظر مشتریانمان مسیرمان را اصلاح کنیم
 • ما بخوبی می دانیم مشتری مداری یعنی ماندگاری در دنیای پر رقابت
 
با تماس با آژانس هواپیمایی از طریق مشاورین برای رزرو اقدام نماید،در صورتی برای انتخاب هتل نیاز به مشورت دارید، معمولا مشاوران با توجه به نوع سفر شما بسته به اینکه سفر تفریحی است یا تجاری، خانوادگی است یا مجردی،هتل های مختلفی را به شما معرفی خواهند کرد و در نهایت با تایید و انتخاب شما از طریق کارگزاران خود در کشور مقصد برای رزرو هتل اقدام می کنند.
بلیط هواپیما را با توجه به موارد مختلفی میتوانید انتخاب کنید.
 • ایرلاین
 • پرواز چارتری یا سیستمی
 • نوع کلاس پروازی
 • زمان پرواز
تمامی این ها گزینه هایی هستند که می توانند برای مسافر مهم باشند. اینکه با چه ایرلاینی بخواهد سفر کند و یا پرواز صبح به شب بگیرید که تایم بیشتری داشته باشد، یا دقیقا زمان تحویل اتاق در هتل باشد. همه این موارد در انتخاب بلیط تاثیر گذار هستند.
ویزای هر کشور یعنی اجازه ورود به آن کشور. هر کشوری قوانین مختلفی برای صدور ویزا برای گردشگران دارد. و سفارت آن کشور در ایران با توجه به تایید مدارک دریافتی ویزا را صادر می کند. شرایطی که ممکن است بعضی کشورها در نظر بگیرند یه اسن شرح است.
 • اعتبار پاسپورت بیشتر از 90 روز
 • داشتن اعتبار مالی
 • زمان برای صدر ویزا
 • هزینه صدور ویزا
برخی از کشورها هزینه ای برای صدور ویزا دریافت نمیکنند. و برای صدور بعضی ویزاها نیازی به زمان نیست و به راحتی در فرودگاه مقصد صادر می شود.