فضیلت مسجد کوفه

در باره  فضیلت مسجد کوفه خوب است که بدانیم در قران به طور سينين تفسير شده، ویکی از چهار شهری است که حرم خدا محسوب میشود. كوفه حرم خدا، و حرم رسول خدا صلى اللّه عليه و آله و حرم امير مؤمنان عليه السّلام است، و يك درهم صدقه در آن، به صد درهم در جاى ديگر حساب مى شود و دو ركعت نماز در آن به صد ركعت محاسبه مى گردد.
فضيلت مسجد كوفه خیلی بیشتر از آن است كه بیان شود، و در بيان عظمت آن كافى است كه يكى از چهار مسجدى است كه شايسته است براى درك فيوضاتشان به شتاب به سوى آنها دویدن، و يكى از محل هايى است كه مسافر بين شکستن و اتمام نماز در آن مخيّر است.
و نماز واجب در آن برابر حجّ مقبول و معادل هزار نماز است كه در جاى ديگر بجا آورده شود.
در روايات درباره فضیلت مسجد کوفه وارد شده: مسجد كوفه محّل نماز پيامبران است، و جايگاه نماز حضرت مهدى (عج) خواهد شد، و در روايتى است كه هزار پيامبر و هزار جانشين پيامبر در آن، نماز بجا آورده اند، و از بعضى روايات استفاده مى شود، كه مسجد كوفه از مسجد اقصى كه در بيت المقدس قرار دارد افضل است.
ابن قولويه از حضرت امام باقر عليه السّلام روايت كرده: اگر مردم بدانند مسجد كوفه چه اندازه فضيلت دارد، هر آينه از شهرهاى دور، تهيه زاد و راحله كنند، و به سوى اين مسجد بيايند، و نيز فرمود: نماز واجب در آن، برابر است با حجّ مقبول، و نماز مستحب برابر است با عمره مقبوله، به بيان روايت ديگر نماز واجب و مستحبّ در آن همانند حج و عمره اى است كه با رسول خدا صلّى اللّه و عليه و آله بجا آورده باشند.

مسجد کوفه تور کربلا

مسجد کوفه تور کربلا

 

شيخ كلينى و غير او را از مشايخ عظام درباره فضیلت مسجد کوفه روايت كرده اند، از هارون بن خارجه كه امام صادق عليه السّلام به من فرمود: اى هارون بين تو و مسجد كوفه چه اندازه مسافت است، يك ميل ميشود؟ گفتم: نه، فرمود: همه نمازهاى خود را در آنجا مى خوانى؟ گفتم نه، فرمود: اگر من نزديك آن مسجد بودم اميد داشتم از من يك نماز در آن فوت نمى شد، هيچ مى دانى كه فضيلت آن مكان چيست؟ نبوده بنده صالحى و نه پيامبرى مگر آنكه در مسجد كوفه نماز گذارده، حتى در شبى كه رسول خدا را به معراج مى بردند، جبرئيل به آن حضرت عرضه داشت مى دانى كجايى؟ اكنون در برابر مسجد كوفه اى، فرمود: از پروردگارم اجازه بخواه تا در آن مسجد بروم و دو ركعت نماز بگذارم، جبرئيل از حضرت حق اذن خواست، حق تعالى مرحمت فرمود، پس آن حضرت را فرود آورد و در آن دو ركعت نماز گذارد، بدرستى كه جانب راست آن باغى است از باغهاى بهشت و وسط آن باغى از باغهاى بهشت و پشت آن باغى از باغهاى بهشت، همانا نماز واجب در ان برابر است با هزار نماز، و نماز مستحب در ان برابر است با پانصد نماز، و نشستن در ان، بدون تلاوت قرآن و ذكر، عبادت است و اگر مردم بدانند چه اندازه فضيلت در آن است به جانب آن بيايند گرچه به روش كودكان، خود را به زمين كشند و در روايت ديگر آمده: نماز واجب در ان برابر حج است، و نماز مستحبّ به اندازه عمره در ذيل زيارت هفتم حضرت امير عليه السّلام اشاره فضيلت اين مسجد شريف گذشت، و از پاره اى روايات معلوم ميشود كه جانب راست اين مسجد از جانب چپ آن بهتر است در  فضیلت.

سیاست ما

شرکت سعادت سیر گیتی دارای مجوز رسمی از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با سال ها تجربه موفق در زمینه توریسم و گردشگری ، برگزاری تورهای خارجی را بصورت بدون واسطه در کارنامه خود دارد و همواره تلاش می نماید تا با بکارگیری کارشناسان متخصص در زمینه گردشگری بهترین خدمات را با حداقل قیمت برای مشتریان مان فراهم نماییم زیرا همواره بر این باور درست معتقدیم که سرمایه اصلی ما مشتریان ما هستند از این رو تمام تلاش خود را در راستای جلب رضایت حداکثری مشتریانمان متمرکز کرده ایم.

درباره ما و خدمات ما به مشتریانمان


سعادت سير گيتی با مجوز رسمی 399385 تحت نظارت سازمان گردشگری و ميراث فرهنگی ايران مي باشد سعی شرکت ما بر این است که:  
 • با ارائه بهترین خدمات و پاسخگویی سریع و به موقع برای جلب رضایت مشتریان تلاش نماییم
 • با توجه به نظر مشتریانمان مسیرمان را اصلاح کنیم
 • ما بخوبی می دانیم مشتری مداری یعنی ماندگاری در دنیای پر رقابت
 
با تماس با آژانس هواپیمایی از طریق مشاورین برای رزرو اقدام نماید،در صورتی برای انتخاب هتل نیاز به مشورت دارید، معمولا مشاوران با توجه به نوع سفر شما بسته به اینکه سفر تفریحی است یا تجاری، خانوادگی است یا مجردی،هتل های مختلفی را به شما معرفی خواهند کرد و در نهایت با تایید و انتخاب شما از طریق کارگزاران خود در کشور مقصد برای رزرو هتل اقدام می کنند.
بلیط هواپیما را با توجه به موارد مختلفی میتوانید انتخاب کنید.
 • ایرلاین
 • پرواز چارتری یا سیستمی
 • نوع کلاس پروازی
 • زمان پرواز
تمامی این ها گزینه هایی هستند که می توانند برای مسافر مهم باشند. اینکه با چه ایرلاینی بخواهد سفر کند و یا پرواز صبح به شب بگیرید که تایم بیشتری داشته باشد، یا دقیقا زمان تحویل اتاق در هتل باشد. همه این موارد در انتخاب بلیط تاثیر گذار هستند.
ویزای هر کشور یعنی اجازه ورود به آن کشور. هر کشوری قوانین مختلفی برای صدور ویزا برای گردشگران دارد. و سفارت آن کشور در ایران با توجه به تایید مدارک دریافتی ویزا را صادر می کند. شرایطی که ممکن است بعضی کشورها در نظر بگیرند یه اسن شرح است.
 • اعتبار پاسپورت بیشتر از 90 روز
 • داشتن اعتبار مالی
 • زمان برای صدر ویزا
 • هزینه صدور ویزا
برخی از کشورها هزینه ای برای صدور ویزا دریافت نمیکنند. و برای صدور بعضی ویزاها نیازی به زمان نیست و به راحتی در فرودگاه مقصد صادر می شود.