خانه / کربلا / توصیه های سر کنسول ایران در کربلا به زائران اربعین حسینی

توصیه های سر کنسول ایران در کربلا به زائران اربعین حسینی

توصیه های سر کنسول ایران در کربلا به زائران اربعین حسینی

سر کنسول ایران در کربلا :

توجه به این مهم که عراق کشوری خارجی با شرایط و مقررات خاص خود است،لزوم رعایت قوانین و احترام به حاکمیت آن الزامیست. داشتن پاسپورت و ویزای عراق لازم و حتمی می باشد و امسال مسئولین عراقی و ایرانی از ورود و خروج بدون مجوز بشدت ممانعت خواهند کرد. آمادگی کامل و همه جانبه و داشتن سلامت جسمانی با توجه به مسیر طولانی، سرما و گرما، ازدحام، احتمال بیماری و غیره در این سفر بدیهی است.

حسینیان افزود:

لذا کهنسالان و کودکان و بیماران قلبی و عصبی و زنان باردار از سفر خودداری و زیارت را به فرصت دیگری موکول کنند. در صورت نیاز داروهای خاص و ضروری را فراموش نکنند. حمل مواد مخدر در عراق جرم محسوب می شود (فردمعتاد متهم است نه بیمار)، لذا ابتدا با وی برخورد فیزیکی و سپس رسیدگی قضایی خواهد شد و در محاکمه نیز شدیدترین احکام صادر می شود.

سرکنسول ایران در کربلا تصریح کرد:

وسایلی مثل کوله پشتی، کیسه خواب، کفش مناسب و وسایل شخصی و در صورت تمایل دفترچه یادداشتی برای ثبت خاطرات همراه داشته باشند. با توجه به استقرار خود پردازها در عراق به همراه داشتن کارت بانکی بلا مانع است، اما لزومی به همراه داشتن مقدار زیادی پول نیست البته این بدان معنی نیست که عزیزان تمهیدات لازم را در نظر نگیرند بلکه به منظور امنیت بیشتر و جلوگیری از فقدان و سرقت است.

وی ادامه داد: نیازی به همراه داشتن کارت پایان خدمت؛ کارت ملی و دفترچه بیمه نیست، فقط تصاویر آن را در موبایل داشته باشند. از سفر انفرادی به خصوص خواهران اجتناب شود و تلاش شود دسته جمعی سفر انجام گیرد و خواهران همراه کاروان باشند. یکی از اساسی ترین و مهم ترین مشکلات اربعین بحث گم شدگان و مفقودین و اموال آنان است. همانطور که تاکید شد احتمال گم شدن کهنسالان و کودکان و بیماران بیشتر از بقیه است.

توصیه های سر کنسول ایران در کربلا به زائران اربعین حسینی
توصیه های سر کنسول ایران در کربلا به زائران اربعین حسینی

حسینیان خاطرنشان کرد:

اگر اصرار بر حضور این عزیزان وجود دارد حتما مشخصات شخصی، شهر اعزام کننده، تلفن یکی از همراهان، تلفنی از شهر اعزام کننده و بیماری احتمالی در کارتی درج و بصورت گردن آویز و یا در جیب افراد قرار گیرد. در مورد وسایل و هر آنچه از فرد جدا میشود اعم از ساک، کوله پشتی، موبایل، کیف پول و یک شماره تماس و مشخصات در آنها قرار گیرد. پشت موبایل نیز شماره دیگری جز شماره خط نوشته شود، در آخرین صفحه گذرنامه هم یک شماره تلفن قید شود که در صورت گم شدن آن بتوان در اسرع وقت آنرا به صاحبش باز گرداند.

سرکنسول ایران در کربلا گفت:

لازم به ذکر است که در سال گذشته ۲۰۰ موبایل و ۱۷۰ ساک و ۷۰۰ گذرنامه پیدا شد که متاسفانه یافتن صاحبان ساکها به نتیجه نرسید و موبایل‌ها هم با دشواری تمام به صاحبان آن برگردانده شد. اگر این اقدامات ساده از سوی زوار محترم صورت گیرد بیش از ۹۰ درصد مشکل گم شدگان حل شده و بار سنگینی از دوش نمایندگی کربلا برداشته می شود. با توجه به کمبود طبیعی امکانات در کربلا و نجف زائرین محترم توقع خود را کاهش دهند. در یک روز حداقل ۴ میلیون جمعیت در کربلا حضور دارند و امکانات طبعا پاسخگوی نیازمندی ها بخصوص اسکان شایسته و در خور نیست.

وی اظهار کرد: خواهران از همراه آوردن طلا و جواهرات خودداری کنند و اگر لزومی برای به همراه داشتن آنها وجود دارد از آشکار کردن و نشان دادن آن به دیگران خودداری و در حفاطت آن دقت لازم را داشته باشند. با توجه به تراکم جمعیتی در مرزها و اماکن دیگر داشتن سعه صدر بخشی از زیارت محسوب می شود.

موارد قابل توجه در عراق

حسینیان تصریح کرد:

پس از رعایت موارد فوق و به همراه داشتن موارد لازم و اخذ ویزای عراق و در مرز نسبت به ثبت مهر خروج ایران و مهر ورود عراق اقدام میکنیم. مدت زمانی که منتظر ثبت مهر ایران ومهر ورود عراق هستیم انشالله با حلم و صبر و بردباری تحمل میکنیم. با توجه به حساسیت دولت عراق ورود به خاک این کشور بدون ویزا یا بدون ثبت مهر ورود بعنوان ورود غیر قانونی تلقی و حداقل ۳ سال زندانی در پی دارد. پس معطلی چند ساعته پشت مرز بهتر از چند سال زندانی و یا چندین ماه معطلی است.

سرکنسول ایران در کربلا بیان داشت:

به هر حال علیرغم دارا بودن مرز طولانی و روابط خوب دو کشور ، عراق یک کشور خارجی با مقررات خاص خود است. احترام به سیادت و حاکمیت این کشور مورد تاکید مقام معظم رهبری و تمامی مسوولان بوده وطبعا مورد توجه زوار محترم نیز می باشد.

پس از ورود به خاک عراق

وی با بیان اینکه از عکاسی نقاط حساس و سیطره ها خودداری کنند و توصیه های ایمنی حفاظتی و بهداشتی رعایت شود، گفت: از گرفتن مواد غذایی از مواکب ناشناس و بخصوص سیار اجتناب گردد. عدم اقدام به کارهایی که تقدس ارزشمندی اربعین را خدشه دار میکند مثل تکدی گری و.. و در مقابل ارائه الگوهایی از رفتارهای اسلامی همانند احترام به بزرگتر ها و رعایت احکام بخصوص حجاب و شرکت در مراسم فرهنگی مواکب نیز از نکات مورد توجه است.

حسینیان افزود:

در طول مسیر پیاده روی تفکر و اندیشه بیشتری در مورد قیام حسینی و حالت اسراء و سخنان حضرت زینب (سلام الله علیها) و علت برپایی اربعین داشته باشیم، عدم توجه به شایعات و جلوگیری از انتشار آن در مواکب و همچنین لزوم به خاطر سپردن آدرس موکب و کسب اطلاعات لازم با توجه به تشابه فراوان مواکب، نام موکب و آدرس دقیق و اخذ کارت موکب.

سرکنسول ایران در کربلا تصریح کرد:

دقت در حفظ امنیت برای جلوگیری از مواردی چون سرقت و آتش سوزی نیز مورد توجه زوار محترم قرار گیرد. همچنین دقت کنیم که ما از مردم عراق طلبکار نیستیم،انان میزبانان بسیار کریمی هستند که آنچه دارند در سبد اخلاص تقدیم میکنند و خالصانه در خدمت زوار هستند. بهتر است زوار محترم با عرف مردم عراق آشنا شوند (مثلا عرف در پذیرایی در منزل ۳ روز است نه بیشتر! لذا از باقیماندن در منازل ایشان بیش از حد عرفی خودداری کنیم.

وی ادامه داد:

لازم است بدانیم بسیاری از اهالی عراق بخصوص کربلا و نجف به زبان فارسی آشنایی دارند لذا در تعاملات و برخوردها دقت بیشتری شود. یکی از وظایف اخلاقی مشارکت دادن ملتمسین دعا، شهیدان والا مقام که راه کربلا را گشودند، جانبازان سرافراز، امام امت و رهبری معظم انقلاب اسلامی و تمامی عاشقان و دلدادگان حسینی است که امکان انجام این سفر را نداشته اند. لذا تمامی این عزیزان را در ثواب این زیارت شریک کنیم.

حسینیان خاطرنشان کرد:

در پایان این بخش این مطلب حائز اهمیت را در نظر داشته باشیم که با توجه به نظرات علما از جمله حضرت ایت الله سیستانی و بسیاری از علمای ایران مبنی بر قبول زیارت ایام اربعین به جای روز اربعین لذا در صورت وصول زودتر به کربلا پس از زیارت کربلا را ترک تا به مشکلات بعد از مراسم برخورد نکنند. دقت به این نکته داشته باشیم که قبل از اتمام مدت ویزا نسبت به خروج اقدام شود زیرا اقامت غیر مجاز جریمه سنگینی خواهد داشت. روز اول ۳۰ دلار و هر روز اضافی ۱۰ دلار.

سرکنسول ایران در کربلا گفت:

پس از پایان مراسم بدانیم که تمامی زوار و مسوولان و خدام عتبات همه خسته هستند و فقط ما نیستیم که خسته شده ایم، طبعا خروج میلیونی افراد و زواری که در طول حداقل دوهفته وارد وحداکثر طی چند روز میخواهند خارج شوند مشکلات عدیده ای از نظر کمبود وسیله حمل ونقل و ازدحام جمعیت و غیره خواهد داشت. طبعا حفظ حرمت بزرگتر ها و رعایت حقوق یکدیگر و صبر و تحمل بیشتر از شرایط این زمان است.

درباره ی ramshini

تور کربلا


چرا ما را انتخاب کنید ؟

توصیه های ما برای سفر به کربلا

خدمات ما در کربلا

درباره ما بشتر بدانید

سفر به کربلا را با ما تجربه کنید . با پنج سال تجربه و دفتر پشتیبانی در تهران .
  • پشنهادت خوبی با توجه سلیقه شما برای هتل داریم هم قیمت هم کیفیت
  • بهترین افر پروازی را با تنوع ممکن به شما پیشنهاد می دهیم
  • در تهران و کربلا به شما خدمات پشتیبانی ارائه می نماییم
  • مسافرانمان را بدون هیچ هزینه اضافه بیمه می نماییم
  • و....

ما برای تعطیلات تابستانی شما عزیزان پیشنهادات خوبی داریم

با کارشناسان مجرب ما تماس بگیرید تا

  • با توجه هدف شما از سفر: تفریحی ، تفریحی خرید ،سیاحتی و…
  • • با توجه به وضعیت شما : خانواده،مجردی ،ماه عسل و…
  • • با توجه به مقدار بودجه شما :لوکس ،کم هزینه ، متوسط و …
  • • با توجه به بازار تورهای تابستانی: افری ،تور های خلوت ،تور های هیجان انگیز و…
  • • و…

بهترین پیشنهادات را از ما بخواهید ، با کمال افتخار در خدمت شما هستیم

تلفن تماس  ۵۴ ۴۴ ۶۷ ۴۳ ۰۲۱

تماس با ما : 021 43 67 44 54  
سعادت سیرگیتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *