باغ امام صادق علیه السلام

باغ امام صادق علیه السلام یکی دیگر از مکان های زیارتی کربلا میباشد که فقط برخی از کسانی که به زیارت عتبات عالیات مشرف می شوند به زیارت این مکان می روند.

باغ امام صادق علیه السلام کجاست ؟

کسانی که به زیارت امام حسین علیه السلام نائل شده اند می دانند که در کنار مقام صاحب الزمان عجل الله الشریف در انتهای خیابان سدره المنتهی کربلا ، پلی روی نهر حسینیه بنا شده است که از طریق این پل وارد بازاری می شوید که بعد از طی مسافتی حدودا ۳۰ متری یکی از نقاط زیارتی کربلا واقع شده است که به باغ امام صادق (ع) مشهور است.

علت نام گذاری باغ امام صادق (ع)

علت نام گذاری این مکان به نام باغ امام صادق (ع) به این دلیل است که گفته شده است : در یکی از سفرهایی که امام جعفر صادق علیه السلام به منظور زیارت جدشان امام حسین علیه السلام به کربلا آمده بودند . به طور ناشناس مهمان صاحب این باغ می شوند اما صاحب باغ امام جعفر صادق (ع) را می شناسند و به میمنت حضور ایشان باغ پر از درختان خرما را به حضرت هدیه می کنند.

نقل شده است که امام صادق (ع) هر زمانی که به زیارت کربلا و جد مبارکشان به عتبات عالیات مشرف می شدند در این باغ اقامت می کردند و بعد از اینکه در آب فرات غسل انجام می دادند به زیارت امام حسین علیه السلام عازم می شدند.

صدام لعنت الله علیه در سال ۱۹۹۱ میلادی این باغ منسوب به امام صادق علیه السلام را به طور کامل تخریب نمود تا اثری از آن بجا نماند اما بعد از دوران سختی که در زمان صدام بر شیعیان گذشت این مکان دوباره رو به آبادانی گذاشته و در همان مکان باغ ، ساختمانی ساخته شده است که تبدیل به زیارتگاه و نقطه مقدسی برای دوستداران اهل بیت (ع) شده است.

سندیت باغ امام صادق (ع)

به تمام عزیزانی که با یکی از انواع تور کربلا هوایی و زمینی ما به کربلا مشرف می شوند و همچنین سایر عزیزان هموطن زائر کربلا باید به عرض رساند که سندیت باغ امام صادق علیه السلام که به عنوان یکی از مکان زیارتی کربلا مشهور شده است مشکوک است و نمی توان به طور قطع آنرا از نقاط زیارتی معتبر کربلا دانست .

توصیه به زوار کربلا

با توجه به اینکه سندیت این مکان زیارتی کربلا قابل اعتماد نیست به همه عزیزان زائر توصیه می شود که قدر وقت و فرصت زیارت امام حسین علیه السلام را با سایر شاید و بایدهای غیر معتبر از دست ندهند.

اگر به دیدن باغ امام صادق (ع) رفتید اگر در برگشت می خواهید به زیارت حرم مطهر امام حسین علیه السلام و یا زیارت حرم مطهر حضرت عباس سلام الله علیه بروید سعی کنید از بازاری که در مسیر پیش رو دارید خرید انجام ندهید چرا که باید تا هتل بروید و وسایلتان را بگذارید و دوباره بگردید که باعث اتلاف وقت و انرژی شما می شود.

سیاست ما

شرکت سعادت سیر گیتی دارای مجوز رسمی از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با سال ها تجربه موفق در زمینه توریسم و گردشگری ، برگزاری تورهای خارجی را بصورت بدون واسطه در کارنامه خود دارد و همواره تلاش می نماید تا با بکارگیری کارشناسان متخصص در زمینه گردشگری بهترین خدمات را با حداقل قیمت برای مشتریان مان فراهم نماییم زیرا همواره بر این باور درست معتقدیم که سرمایه اصلی ما مشتریان ما هستند از این رو تمام تلاش خود را در راستای جلب رضایت حداکثری مشتریانمان متمرکز کرده ایم.

درباره ما و خدمات ما به مشتریانمان


سعادت سير گيتی با مجوز رسمی 399385 تحت نظارت سازمان گردشگری و ميراث فرهنگی ايران مي باشد سعی شرکت ما بر این است که:  
 • با ارائه بهترین خدمات و پاسخگویی سریع و به موقع برای جلب رضایت مشتریان تلاش نماییم
 • با توجه به نظر مشتریانمان مسیرمان را اصلاح کنیم
 • ما بخوبی می دانیم مشتری مداری یعنی ماندگاری در دنیای پر رقابت
 
با تماس با آژانس هواپیمایی از طریق مشاورین برای رزرو اقدام نماید،در صورتی برای انتخاب هتل نیاز به مشورت دارید، معمولا مشاوران با توجه به نوع سفر شما بسته به اینکه سفر تفریحی است یا تجاری، خانوادگی است یا مجردی،هتل های مختلفی را به شما معرفی خواهند کرد و در نهایت با تایید و انتخاب شما از طریق کارگزاران خود در کشور مقصد برای رزرو هتل اقدام می کنند.
بلیط هواپیما را با توجه به موارد مختلفی میتوانید انتخاب کنید.
 • ایرلاین
 • پرواز چارتری یا سیستمی
 • نوع کلاس پروازی
 • زمان پرواز
تمامی این ها گزینه هایی هستند که می توانند برای مسافر مهم باشند. اینکه با چه ایرلاینی بخواهد سفر کند و یا پرواز صبح به شب بگیرید که تایم بیشتری داشته باشد، یا دقیقا زمان تحویل اتاق در هتل باشد. همه این موارد در انتخاب بلیط تاثیر گذار هستند.
ویزای هر کشور یعنی اجازه ورود به آن کشور. هر کشوری قوانین مختلفی برای صدور ویزا برای گردشگران دارد. و سفارت آن کشور در ایران با توجه به تایید مدارک دریافتی ویزا را صادر می کند. شرایطی که ممکن است بعضی کشورها در نظر بگیرند یه اسن شرح است.
 • اعتبار پاسپورت بیشتر از 90 روز
 • داشتن اعتبار مالی
 • زمان برای صدر ویزا
 • هزینه صدور ویزا
برخی از کشورها هزینه ای برای صدور ویزا دریافت نمیکنند. و برای صدور بعضی ویزاها نیازی به زمان نیست و به راحتی در فرودگاه مقصد صادر می شود.